ART CLAY ÜRÜNLERİNİN TÜRKİYE'DE SATIŞI YAPILMAMAKTADIR. DİĞER ATÖLYE ÇALIŞMALARIMIZLA İLGİLİ AYRINTILI BİLGİ İÇİN 0 312. 439 30 75 ve 0 532. 579 78 84 NUMARALI TELEFONLARDAN BİLGİ EDİNEBİLİRSİNİZ.

ART CLAY NEDİR?

Art Clay Gümüş ve Altın Killeri 1990'ların başında, buluşu Aida Chemical Industries Co.Ltd. tarafından gerçekleştirilen patenti alınmış ürünlerdir. Art Clay ürünleri tüm dünyada kabul gören sağlık sertifikalarına sahiptir. Aida'nın Araştırma ve Geliştirme Departmanı ürünlerini geliştirmek için sürekli çalışmaktadır. Şu anda gelinen noktada, ürün pişirilme sonrasında yüzde 8 ilâ 9 oranında çekmektedir. Bu oran çalışmalarınızda büyük önem taşır.

Art Clay Gümüş ve Altın ürünleri, saf gümüş ve altın tozunun sağlığa zararsız bağlayıcılar ve suyla karışımından oluşan kil ve türevleridir. Art Clay ürünleri, ocak üstünde, şalome veya fırında pişirildiğinde, bileşiminde bulunan bağlayıcılar yanar, su buharlaşır ve %999.9 saf gümüş ya da 22 ayar altın elde edilir.

Art Clay Gümüş ve Altın ürünleri birçok değişik materyalle çalışma olanağı sağlar. Bu materyallerden bazıları cam, porselen, seramik, mine ile polimer killerdir. Art Clay ürünlerini pişirme öncesinde rahatlıkla zımparalayabilir, eğeleyebilir, oyabilir, yontabilir, delebilir, parlatabilirsiniz.

Art Clay ürünlerinden aksesuarlar, hediyelik eşyalar, takılar ve heykeller yapabilir, hazır kalıplar kullanabilir, sırlı sırsız seramik ve porselen ile rölyef ve türlü taşlar ile kombine çalışmalar yapabilir, deniz kabukları, doğal formlar ve dokulardan yararlanarak doğal desenli çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz.

Art Clay ürünleri ile yaptığınız tasarımlar pişirildikten sonra karartılabilir, zımparalanabilir ve geleneksel kuyumculuk işlemleri uygulanabilir. Bu çok yönlü yüzyılın buluşu ile yapacağınız tasarımlar yalnızca hayalgücünüz ile sınırlıdır.